Jak zdobyć szafiry i diamenty w Momio

Momio to produkcja, w której znajdziemy dwie waluty – szafiry (Sapphires) oraz diamenty (Diamonds). Jak przystało na grę społecznościową, zdobyte środki możemy przeznaczyć na szereg różnych dodatków, prezentów, mebli, odzieży i innych akcesoriów.

Z biegiem czasu zdobywanie ich staje się coraz trudniejsze. To właśnie dlatego nie wszyscy wiedzą jak zdobyć szafiry i diamenty w Momio, szczególnie kiedy dopiero rozpoczęliśmy naszą przygodę z grą. W celu ułatwienia wam procesu zdobywania nowych środków, przygotowaliśmy krótki poradnik z najistotniejszymi poradami i wskazówkami.

Czym są jednak szafiry i diamenty?

Zanim jednak opiszemy dokładnie w jaki sposób możemy zdobywać diamenty czy też szafiry, warto wiedzieć co nieco o tych walutach. Tylko wtedy będziemy wiedzieć dlaczego każdy z użytkowników pragnie mieć ich jak największą ilość.

Diamenty to podstawowa waluta, której mamy na pęczki. To właśnie dzięki nim możemy kupować podstawowe elementy dostępne w grze. Na samym początku wykorzystujemy je do takich podstawowych czynności jak robienie zakupów w sklepie odzieżowym czy też meblowym. Dodatkowo diamenty mogą posłużyć nam jako waluta do zakupu prezentów. Oprócz tego, podstawowe momo, czyli naklejki oferujące poziom, kupuje się za diamenty.

Szafiry to natomiast tak zwana waluta premium. Jest ona o wiele trudniejsza do zdobycia, lecz też gwarantuje dostęp do wielu niedostępnych wcześniej elementów. Możemy wykorzystać ją do, między innymi, zakupu bardziej prestiżowych rzeczy w sklepie. Chodzi tutaj o wszystko – począwszy od nowych fryzur, poprzez limitowane ubrania, a skończywszy na meblach czy też innych gadżetach. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że możemy też zakupić prezenty.

Szafiry i diamenty w Momio – kilka porad jak je zdobyć

Jeśli chodzi o diamenty, to zdobycie ich jest stosunkowo łatwe. Po rozpoczęciu samouczka i jego pomyślnym zakończeniu, będziemy mieć aż 7000 diamentów, co pozwoli na bezproblemowy zakupy przez kilka dni. Oprócz tego, możemy je zdobywać poprzez oglądanie reklamwygrywanie konkursów organizowanych przez Emily, Lucasa czy też Jacka, a także poprzez klikanie w przelatujące Birmo na ekranie.

Pamiętajmy też o tym, że niekiedy otrzymamy diamenty za wybranie jajka Birmo, czy też kliknięcie złotego wariantu. Dodatkowo miejmy na uwadze, że jednorazowy przypływ diamentów dostępny jest dzięki rejestracji, a także ze zdobyciem kolejnych poziomów. Z czasem ilość otrzymywanych diamentów będzie rosła do 6000 diamentów za poziom.

Jeśli chodzi o szafiry, to dostęp do nich jest o wiele trudniejszy i wymaga nieco więcej pracy. Przede wszystkim otrzymujemy szafiry za wbicie konkretnych poziomów, które uważane są za kamienie milowe. Dodatkowo zwróćmy uwagę, że rzadko, lecz jest to możliwe, Lucas, Emily, czy Jack zaoferują nam wyzwanie czy konkurs, gdzie nagrodą są właśnie szafiry.

Są też dostępne jednorazowe nagrody, kiedy na przykład wpiszemy nazwę swojej szkoły w profilu. Istotne jest także to, że na szczególne wydarzenia coroczne, jak urodziny gry, święta czy też dzień dziecka, możemy otrzymać ekstra szafiry. Oglądanie reklam także pozwolą na zdobycie niewielkich ilości. Niestety, najlepszym sposobem na ich zdobycie jest wydanie prawdziwych pieniędzy na paczkę szafirów bądź kupno Momio+. Dla osób mniej cierpliwych, które chcą szybko pozyskać dużą ilość szafirów i diamentów polecamy Momio Hack. Jest to aplikacja służąca do generowania itemów w grze. Można dzięki niej pozyskać nawet 6000 diamentów i 800 szafirów każdego dnia.